Walka z alkoholizmem wymaga dużo determinacji

Mówi się, że alkoholikiem człowiek zostaje do końca życia. A walka z uzależnieniem to proces długotrwały wymagający od chorego determinacji, uporu i nieustannej pracy nad sobą. O zgubności uzależnienia i trudności w walce świadczyć może fakt, że nie każdemu udaje się z niego wyjść. Poza psychoterapią, która daje szansę pracy nad sobą, swoimi przekonaniami i mechanizmami uzależnienia, istotnym wsparciem może być farmakoterapia. Na początku drogi walki z uzależnieniem wszywka alkoholowa Esperal Warszawa wywołująca wstręt do alkoholu może być niezwykle pomocna. Zabieg zaszycia alkoholowego – czyli tabletek pomocnych w walce z uzależnieniem od alkoholu – polega na umieszczeniu indywidualnie dobranej dawki leku pod skórą w dyskretnym miejscu. Najczęściej są to okolice pośladków lub łopatek.

Dlaczego warto

Dlaczego warto zdecydować się na wszycie Esperalu?

Istnieje wiele sposobów leczenia choroby alkoholowej. Każda z nich niesie pewne szanse, lecz również i ograniczenia, jednak z pomocą specjalistów uzależniony Pacjent będzie mógł pokonać swoje słabości i przezwyciężyć nałóg. Jedną z takich możliwości jest wszywka alkoholowa Esperal. Jest to awersyjna metoda leczenia choroby alkoholowej, która skutecznie wymusza abstynencję i pozwala uzależnionemu podjąć dalsze kroki terapeutyczne oparte na psychoterapii.


Wizyta w naszym specjalistycznym gabinecie trwa zaledwie 20 minut (razem z podpisaniem wszystkich stosownych dokumentów, m.in., świadomej zgody na zabieg). Zaszycie alkoholowe jest całkowicie bezbolesne, wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Wszystko jest dyskretne i w 100% anonimowe. Blizna po zabiegu jest praktycznie niezauważalna.

Czas trwania

Jak działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa Esperal Warszawa to lek zawierający w swoim składzie Disulfiram, czyli składnik blokujący działanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej odpowiedzialnego za rozkład alkoholu w wątrobie. Zastosowanie leku sprawia, że organizm nie trawi alkoholu, a co za tym idzie, już w krótkim czasie po jego spożyciu (nawet po 10 minutach) w organizmie gromadzi się aldehyd octowy powodując zatrucie alkoholowe. W zależności od dawki leku, jak również ilości spożytego alkoholu dolegliwości mogą utrzymywać się nawet przez kilkanaście godzin.

Do najczęściej spotykanych objawów należą:

  • trudności w złapaniu tchu,
  • kołatanie serca,
  • wymioty,
  • mdłości,
  • bóle głowy.

Przeciwskazania

Przeciwwskazania do zaszycia alkoholowego

Jak każdy lek również wszywka alkoholowa Esperal nie powinna być stosowana w niektórych przypadkach. Należą do nich:

  • brak zgody pacjenta na wykonanie zabiegu, pacjent musi być odpowiednio zmotywowany do leczenia terapią awersyjną,
  • ciąża bądź karmienie piersią,
  • uczulenie na tabletkę antyalkoholową Disulfiram WZF,
  • pożycie alkoholu przed planowanym zabiegiem, wymagana jest min.24 godzinna abstynencja przed wykonaniem zaszycia alkoholowego.

Przeciwwskazaniem do leczenia Esperalem są również niektóre choroby:

  • nadciśnienie,
  • niewydolność serca lub niewydolność krążenia,
  • niedokrwienie serca,
  • zawał serca,
  • zaburzenia psychiczne,
  • zapalenie wielonerwowe lub nerwu wzrokowego.

W przypadku implantacji Esperalu istnieją również choroby i stany chorobowe, które co prawda nie są przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu, jednak wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Mowa tu o:

  • chorobach nerek i wątroby,
  • chorobach układu oddechowego,
  • padaczce,
  • niedoczynność tarczycy,
  • cukrzyca.

Jak się przygotować do wszycia Esperalu?

Nawet zwykłe pobranie krwi w celach diagnostycznych wymaga od pacjenta odpowiedniego przygotowania. Tym bardziej zabieg wszycia tabletek Esperalu pod mięsień pacjenta wymaga dla jego bezpieczeństwa odpowiedniego przygotowania. A ściślej mówiąc – abstynencji i nie mowa tu o kilku godzinach trzeźwości, ale o abstynencji przynajmniej dobowej. Choć oczywiście, im dłuższy czas minął od spożycia alkoholu, tym lepiej dla stanu zdrowia pacjenta. Należy pamiętać, że u osób po długotrwałym ciągu alkoholowym występuje zaburzenie krzepnięcia krwi, co może doprowadzić do krwawienia. Zachowanie abstynencji zmniejsza również ryzyko wystąpienia powikłań.

Rekonwalescencja

Rekonwalescencja
po zabiegu zaszycia alkoholowego

Po zabiegu zaszycia alkoholowego nie jest wymagany dłuższy okres rekonwalescencji. Co więcej – pacjent od razu po zaszyciu może wrócić do domu, do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Nie jest wymagana hospitalizacja. Po zaszyciu uzależniony musi odpowiednio pielęgnować ranę. Musi uważać aby jej nie zamoczyć (zalecane są szybkie prysznice niż długie kąpiele). Rany nie można zabrudzić, pacjent musi regularnie zmieniać opatrunek oraz przemywać ranę Octaniseptem lub innym specyfikiem bez dodatku alkoholu. Na kilka dni po implantacji leku uzależniony powinien zrezygnować z dźwigania oraz nadmiernego obciążania organizmu. Nie są wskazane treningi na siłowni. Wszystko po to, aby rana szybko i sprawnie się zagoiła oraz żeby nie było po niej śladu. Jeżeli pacjent zauważy, że rana goi się nieprawidłowo, tzn.: sączy się z niej płyn surowiczy, okolica rany jest tkliwa i bolesna, a sama rana zaczerwieniona pacjent powinien niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg. To samo należy zrobić w przypadku gdy w okolicach rany pojawi się niewielka torbiel po zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny

Czy zabieg wszycia tabletek
z Esperalem jest bolesny?

Zabieg zaszycia alkoholowego przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, jest zatem praktycznie bezbolesny. Nawet najbardziej wrażliwi pacjenci nie odczuwają dyskomfortu podczas jego wykonywania. Znieczulenie miejscowe umożliwia sytuację w której pacjent podczas wykonywania procedury jest cały czas świadomy tego, co się wokół niego dzieje. Blizna po zabiegu jest niewidoczna, a sama rana goi się w ciągu 7 dni od implantacji tabletek.

Czy dla każdego

Czy wszywka alkoholowa to rozwiązanie dla każdego?

Mimo że wszywka alkoholowa jest bezpieczna, bywa doskonałym rozwiązaniem do wsparcia pacjenta w drodze do walki z nałogiem, a sposób jej implantacji jest bardzo prosty, nie jest wskazana dla każdego.

Ten rodzaj terapii nie może być zastosowany w przypadku:

  • osób niepełnoletnich,
  • osób z nadwrażliwością na Disulfiram i składniki leku,
  • osób nietrzeźwych,
  • osób dotkniętych chorobami serca lub zaburzeniami psychicznymi.

Wszystkie ewentualne inne przeciwwskazania do wykonania zaszycia alkoholowego wykluczane są każdorazowo w wywiadzie medycznym przed zaszyciem. Nie można przed lekarzem zatajać przebytych chorób oraz schorzeń, na które cierpimy.

Implantacja

Czy warto zdecydować się na implantację wszywki alkoholowej?

Można śmiało powiedzieć, że w terapii uzależnienia od alkoholu każda skuteczna forma bywa na miarę złota. Z tego też powodu Esperal cieszy się nadal dużym powodzeniem. Jest prostą i bezpieczną formą walki z uzależnieniem, jeżeli pacjent po zabiegu stosuje się do zaleceń medycznych i utrzymuje abstynencję.

Poza wstrętem do alkoholu wszywka alkoholowa Esperal niesie dla pacjenta wiele korzyści w postaci:

  • regeneracji narządów wewnętrznych,
  • poprawy samopoczucia i komfortu psychicznego,
  • odzyskania kontroli nad własnym życiem,
  • poprawy jakości życia.

Wszystkie ewentualne inne przeciwwskazania do wykonania zaszycia alkoholowego wykluczane są każdorazowo w wywiadzie medycznym przed zaszyciem. Nie można przed lekarzem zatajać przebytych chorób oraz schorzeń, na które cierpimy.

Wpływ

Czy Esperal wpływa na inne leki?

Lek jakim jest wszywka alkoholowa Esperal może wchodzić w interakcje z innymi lekami. Szczególnie niebezpieczne są leki, które w swoim składzie zawierają alkohol. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach (również lekach dostępnych bez recepty). Może się okazać, że stosowane przez nas leki są przeciwwskazaniem do wykonania zaszycia, lub też, jeżeli zdecydujemy się mimo wszystko na implantację leku, że będziemy zmuszeni do zastosowania np. jego zamiennika.

Czy leczenie za pomocą wszywki alkoholowej Esperal jest bezpieczne?

Tak, pod warunkiem, że lekarz wykonujący zabieg wykluczył wszystkie ewentualne przeciwwskazania do zaszycia, takie jak: brak zachowanej abstynencji na minimum 24 godziny przed implantacją leku, lub określone choroby przewlekłe: nadciśnienie, schorzenia psychiczne oraz próby samobójcze w przeszłości. W przypadku pozostałych osób kuracja Disulfiramem jest całkowicie bezpieczna, a sam zabieg jest mało inwazyjny i całkowicie bezbolesny. Ważne jest jednak aby na zaszycie alkoholowe zawsze zgłaszać się do sprawdzonej placówki, takiej jak nasza, gdzie do zabiegu używamy oryginalnego leku: Disulfiram WZF co zapewnia skuteczność działania leku i bezpieczeństwo leczenia metodą awersyjną.

Skuteczność

Skuteczność terapii awersyjnej

Wiele przeprowadzonych klinicznych pokazuje, że wszywka alkoholowa Esperal jest metodą bardzo skuteczną, ponieważ po jego wszczepieniu osoba chora na alkoholizm zniechęca się całkowicie do spożywania alkoholu. W przypadku spożycia nawet niewielkiej ilości alkoholu wszywka alkoholowa Warszawa uaktywnia się i uzależniony pacjent odczuwa bardzo nieprzyjemne skutki działania leku, przypominające silne zatrucie alkoholowe, są one jednak odczuwane z dużo większą intensywnością i o wiele dłużej. A więc wszywka alkoholowa Esperal Warszawa jest metodą polecaną dla pacjentów, którzy chcą uwolnić się od uzależnienia alkoholowego.

Najnowsze wpisy

Blog

Zajrzyj na naszego bloga

Skontaktuj się z nami